Začínáme

Pokud jsi ve hře úplně nový, měl bys projít tutoriálem a splnit tolik úkolů, kolik jen dokážeš. Po nějaké době bude plnění úkolů stále těžší a těžší a budou většinou trvat déle. V tu chvíli je na čase se o své město začít starat.

Město

Alfou a omegou úspěšného města je produkce. Pokud budeš produkovat dostatek mincí a zásob, budeš schopen stavět nejnovější budovy a vojenské jednotky. Ujisti se, že máš tolik obytných budov a dílen, kolik jen můžeš mít, protože právě ty Ti zajišťují hlavní příjem. Pozorně porovnej budovy, které můžeš vystavět. Každá budova se hodí k jinému stylu hry. Také je důležité udržet své obyvatelstvo spokojené, protože nadšené obyvatelstvo pracuje usilovněji. Stav tedy kulturní budovy a dekorace, abys udržel své obyvatele v dobré náladě.

Výzkum

Nahoře uprostřed herní obrazovky (pokud se nacházíš ve svém městě) vidíš panel, který zobrazuje Tvůj aktuální počet bodů výzkumu. Každou hodinu je Ti připočítán další výzkumný bod, až dokud nedosáhneš maxima. Tyto body jsou pohonem Tvého impéria: potřebuješ je k obchodování, výstavbě velkolepých budov a především k výzkumu. Výzkum provádíš investováním výzkumných bodů do jednotlivých technologií ve Tvém stromu výzkumu. Jakmile do technologie vložíš požadovaný počet výzkumných bodů a (pokud je to nutné) odemkneš ji, budou Ti k dispozici všechny výhody, které tato technologie přináší a ve většině případů budeš také moci stavět něco nového ve svém městě.

Mapa a bitvy

Nikdy nezapomínej na mapu kontinentu. Zabírej provincie, protože pouze tak získáš více rozšíření pro Tvé město a cenná naleziště navyšující produkci vzácných surovin. To, jestli budeš o sektory bojovat, nebo je budeš kupovat, je Tvé rozhodnutí. Ze začátku je jednoduché Tvé nepřátele v bitvě rozdrtit, ale postupem času se boje budou stávat těžšími a těžšími. Dobře se na to připrav: věnuj pozornost tomu, jaké jednotky má Tvůj nepřítel, a podle toho zvol složení vlastní armády. Zjednodušeně: rychlé jednotky jsou dobré v boji proti střeleckým jednotkám, jednotky, které bojují na blízko, mají výhodu proti jezdeckým jednotkám a střelci proti jednotkám na blízko. Pro zvýšení svých šancí v bitvě toho můžeš udělat více: Pokud provedeš průzkum sektoru, nepřátelské jednotky budou již od začátku boje mírně poškozeny, což je velká výhoda. Pokud budeš chytře využívat terén na bitevní mapě a vždy se snažit napadnout jednoho nepřítele větším počtem jednotek, měl bys bitvu ovládnout a rozdrtit nepřítele.

Hráči

Na světě nejsi sám: ve svém sousedství můžeš najít další hráče, se kterými můžeš obchodovat. Pokud se k nim budeš chovat pěkně, mohou Tvé město navštívit a podpořit Tě. Samozřejmě i Ty můžete navštěvovat cizí města a zkrášlovat nebo motivovat v něm jednotlivé budovy.
Každá motivace a zkrášlení Ti dá 20 mincí, což se může hodit hlavně ze začátku hry. Také máš malou šanci na to, že získáš nákres k nějaké velkolepé budově. Velkolepé budovy poskytují velké výhody. Nicméně, pokud chceš velkolepou budovu využít co nejlépe, je třeba ji vystavět až na nejvyšší úroveň. Jak hráč, kterému velkolepá budova patří, tak jednotliví návštěvníci jeho města patřící do jeho přátel, cechu nebo sousedství mohou velkolepou budovu vystavět za pomoci výzkumných bodů. Vždy, když velkolepá budova dosáhne další úrovně, získají nejštědřejší přispěvatelé cenné odměny. Avšak nemusíš být neustále hodný. Své sousedy můžeš také napadat: pokud Tvoje armáda porazí armádu obránce, můžeš vyrabovat budovu v jeho městě. Uvědom si však, že takovým jednáním si mnoho přátel nezískáš. Ale pokud se budeš účastnit turnajů, můžeš získat medaile. Není zde téměř žádný jiný způsob, jak je získat, než bojováním se svými sousedy nebo jako odměnu za pomoc při stavbě velkolepých budov.

Zboží

Po nějaké době budeš potřebovat zboží. Neustále plánuj dopředu a ujisti se, že nenastane situace, kdy by ses ve hře zasekl kvůli nedostatku zboží. Nemusíš všechny druhy zboží vyrábět sám - zaměř se na ty druhy, jejichž naleziště máš na mapě. Spolupracuj s ostatními hráči a obchoduj s nimi, abys získal zboží, které sám neprodukuješ. Obchodovat můžeš i s počítačovými obchodníky, ale takové obchody jsou pro Tebe značně nevýhodné, a proto by ses jim měl vyhýbat, pokud je to jen trochu možné. Ještě existuje jiná cesta k získání zboží: naverbuj armádu a za pomoci zkušeností a dobrého načasování můžeš zboží rabovat od svých sousedů.

Tipy

 • Plánuj dopředu.

 • Vždy využij body výzkumu.

 • Začni vyrábět zboží tak rychle, jak jen můžeš.

 • Využij nalezišť, která jsi našel na mapě a obchoduj na trhu.

 • Využij efektivně stavební prostor.

 • Získej tolik rozšíření, kolik jen budeš moci.

 • Nezapomínej na denní bonus z Tvé radnice.

 • Udržuj obyvatelstvo nadšené.

 • Pokud potřebuješ rychle nějaké peníze, navštiv své sousedy a motivuj, nebo zušlechťuj jejich budovy.

 • V bitvě: Prováděj průzkum! Využij slabin nepřátelské armády! Využívej bonusy terénu! Útoč v přesile!

Výběr světa

Vítejte zpět, .

Toto jsou světy, ve kterých jste hrál/a:
  Hrajte v novém světě, který jste ještě neobjevil

   Nejste ?

   Odhlásit se

   blaaah